خوشبختی

خوشبختی را در چنان هاله ای از رمز و راز فرو نبریم که خود ، درمانده از شناختش شویم . خوشبختی را تابع لوازم و شرایط بسیار دشوار و اصول و قوانین پیچیده ای ادراک ناپذیر ندانیم تا چیزی ممکن الوصول به نا ممکن ابدی تبدیل شود .<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

خوشبختی را چنان تعریف نکنیم که گویی سیمرغی باید تا آن را از قله ی قافی بیاورد .

خوشبختی ، عطر مختصر تفاهم است که اینک در سرای تو پیچیده

و عطری ست باقی که از آغاز تا پایان این راه ، همیشه می توان بوییدش .

مادربزرگی داشتم که برای دیدار حضرت خضر ، برنامه یی چهل روزه داشت . چهل روز ، تاریک روشن سحر ، بعد از نماز ، خود را صفا می داد ، جلوی خانه را آب و جارو می کرد ، قدری گلاب به فضا می بخشید ، و روز چهلم به انتظار می نشست . نخستین پیرمردی که می گذشت ، برای مادر بزرگ ، حضرت خضر بود . مادربزرگ از او چیز زیادی نمی خواست ، چیز تازه یی نمی خواست ، توقعی نداشت ، و از روزگار با او به شکایت سخن نمی گفت . مادربزرگ ، فقط ، زیر لب می گفت : ای حضرت ! سلامت و شادی را در خانه ی ما حفاظت کن !

مادربزرگ ، غیر ممکن را با مهربانی و خلوصش نه تنها ممکن بل بسیار آسان کرده بود . من ، بعد ها که جوان شدم و مادربزرگ دیگر وجود نداشت ، تنها با یادآوری آن بوی گلاب سحرگاهی و آن عطر خاک آب خورده ، خوشبختی را در حجمی بسیار عظیم احساس می کردم ، می لرزیدم ، و به یاد می آوردم که مادربزرگ ، با کمک حضرت خضر ، چقدر خوب می توانست شادی را به خانه ی ما بیاورد و در خانه ی ما نگه دارد . خوشبختی را ساده بگیریم ای دوست ، ساده بگیریم .

خوشبختی را ، تنها به مدد طهارت جسم و روح ، در خانه ی کوچکمان نگه داریم .

 

/ 39 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
كيميا

سلام...از متن زيباتون استفاده کرديم....راستی...به علی آقا سلام برسونيد..بگيد بابا خ.ش معرفت....ما زودتر از اينا منتظرتون بوديم...هنوز نوبت ما نشده که تشريف بياريد منزلمون !؟

مسعود

سلام دوستان , وبلاگ سرزمین بیژن به جمع دوستان پیوست . از مورخ 1/11/1383 منتظر شما هستیم

پريا

سلام عزيزم انشاءالله همه خوشبخت باشن و شاد

lale

سلام خانوم ...

کیمیا

ميگين اينجا تار عنکبوت بسته راست ميگن ؟

Ehsan

تابلو عقايد ...

maryam

سلام خوبی عيدت مبارک اميدوارم سال خوب و خوشی داشته باشی متن زيبايی بود وبلاگ زيبايی داری من متن جديد دادم خوشحال ميشم بهم سر بزنی قربانت مريم

پریا

سلام صهبا جان دلم برات تنگ شده خيلی

sib

آفرین.از دیدن وبلاگت لذت بردم.

افسانه عمر

سلام..اگه اجازه بفرمايين می خوام لينکتون رو بذارم تو وبلاگم..يا علی..